Luteránská modlitebna - Ubytování Slavonice, Luteránská modlitebna, Dům u Giordánů

Tel: +420 728 662 395

Dům u Giordánů

S L A V O N I C E
SLAVONICE

Dům u Giordánů

Dům u Giordánů

Tel: +420 728 662 395
S L A V O N I C E
Bikers Welcome
Přejít na obsah

Luteránská modlitebna z roku 1568

 
  Je hned několik dobrých důvodů, proč navštívit slavonickou luteránskou modlitebnu. Jedinečný interiér v prvním patře domu má své nezaměnitelné kouzlo. Bývalá modlitebna, která byla pravděpodobně „multifunkčním“ prostorem, vznikla po zákazu protestantských bohoslužeb ve farním kostele na náměstí. Cyklus dvaceti jednoho nástěnného obrazu namaloval v roce 1568 neznámý malíř a jako celek vyjadřuje příběh „Zjevení sv. Jana“.

Místní luteráni byli v období reformace ve Slavonicích v převaze, avšak katolická šlechta, která sídlila v nedaleké Telči, byla vyznání katolického, což vedlo k zákazu již zmiňovaných kázání. Další záhadou je zachování kontroverzního obrazu draka, který s papežskou tiárou na hlavě pronásleduje odpůrce satana. Pokud si uvědomíme, že protestantská víra byla přibližně jedno a půl století pronásledována, je zachování tohoto díla zajímavostí. Ostatně celým příběhem se nesou protestantské myšlenky, což je už na první pohled patrné.

Neméně zajímavá je i stěna, která odděluje bývalou modlitebnu od ostatních prostor domu. Je tvořena takzvanou vepřovicí, která je napojena na dřevěnou část, která byla natírána (stejně jako strop místnosti) volskou krví. Tato metoda byla použita naposledy v roce 2003.


    Jak je možné navštívit luteránskou modlitebnu?

  • v měsících květen, červen o víkendech vždy v 11:00 a 16:00 hodin
  • v červenci a srpnu denně v 11:00 a 16:00 hodin
  • Skupinové prohlídky po předchozí domluvě

Komentovaná prohlídka celého domu trvá cca 45 minut
 
Vstupné: 120,- Kč / osoba, Důchodci, ZTP a děti do 15 let: 80,- / osoba

sal
Modlitebna
2017 © Všechna práva vyhrazená. www.dumugiordanu.cz
Odhlášení
Dům u Giordánů
Ubytování
Odkazy
logowsx5
Návrat na obsah